Avantajlar

Ticari Şarj İstasyonu Kurmanın Avantajları

Yakın bir gelecekte yakıt istasyonlarının yerini hızlı şarj  istasyonları alacağı bir gerçektir, bunun için şimdiden ticari düşünen firmalar veya kişilerle geleceğin işi olan şarj istasyonu ağı kurmak için firmamız Aracıma Şarj,  markası ile ticari işletme kurmayı düşünen kişilerle ortalıklar veya bayilikler oluşturmaktadır. Bu doğrultuda 2030 yılında Avrupa’nın katı yakıtlı araçların üretimini bırakacağını açıklaması ile dünyada tüm Devletler Yeşil mutabakat karbon ayak izi çerçevesinde konuya kayıtsız kalmayarak küresel ısınmaya karşı alınan ortak kararlar doğrultusunda kentsel alanlarda emisyonları azaltmaya ve hava kalitesini iyileştirmeye yönelik taahhütlere imzalar atmaktadır. Aracıma Şarj 2023 yılı sonuna kadar 70 adet hızlı DC şarj istasyonu ağı kurma kararı alarak 81 ilde bulunan bayileriyle illerde şimdiden istasyon konumları oluşturmaya başlamıştır.

Ev ve İş Yerinde Şarj İstasyonu Kurmanın Faydaları

Elektrikli aracınızı şarj edebileceğiniz diğer noktalardan biride ev ve iş yerlerinizdir. Sahip olduğunuz aracı, evinizin veya işyerinizin otoparkında ya da bahçesinde pratik bir şekilde şarj edebilirsiniz. Ancak bunun için aracınızın modeline uyum sağlayan bir ekipmana ihtiyacınız olacaktır. Gerekli olan ekipmanın kurulumu yapıldığı takdirde, yaşam alanınız içerisinde elektrikli otomobilinizi rahatlıkla şarj etmeniz mümkün olacaktır. Bu sayede, gece gönül rahatlığı ile şarjda bırakacağınız aracınızı, sabah dolu olarak bulabilir ve yola çıkabilirsiniz. Çünkü işyerinde gündüz evde gece şarjda olabilir.

Siteler İçin Şarj İstasyonu Kurmanın Avantajları

Kamu kurumları veya konutlara şarj istasyonlarının kurulması, elektrikli araç sahipleri için kendi sitelerinde elektriğe ulaşım kolaylığı sağlanmaktadır. Bu en çok ihtiyacınız olduğu anda pilinizi kendi şarj istasyonunuzda zaman kavramı olmadan aracınızı rahatlıkla şarj etme imkanı sağlar.